Naujienos

“Kitas pasaulis” pagal “Depeche Mode” muziką

Stotele - Copy

Bene žinomiausias japonų rašytojas pasaulyje ir grupė bendrine fraze tapusiu pavadinimu susitinka vienoje scenoje. Taip, šokio spektaklį „Kitas pasaulis“ įkvėpė tiek trisdešimt metų anšlaginius koncertus visame pasaulyje rengiantys depešai, tiek vos dešimtmečiu jaunesnis Haruki Murakami romanas „Negailestinga stebuklu šalis ir pasaulio galas“.

Spektaklis – tai etiudai, gimę iš simbolių, filosofijos, vaizdinių ir energijos kupinos muzikos. Skambesio, kuris iššaukia ir provokuoja judesį, godžiai traukia į sapnų ir svajonių pasaulį, kuriame belyčiai žmonės egzistuoja mutavusių sintetinių pojūčių erdvėje. Šokėjai scenoje tampa mechaniniais organizmais, gyvenančiais šviesų, lazerių ir vaizdo projekcijų šalyje. Personažai įprasmina nepažintus pasąmonės klodus ir nejučia pranašauja tai, į ką nejausdami einame patys.

R E Ž I S I E R Ė | „Kitas pasaulis“ pagal Depeche Mode muziką – pirmasis „Baltijos baleto teatro“ spektaklis, bet jau vienuoliktoji M. S. Šimulynaitės premjera. 2009-aisiais už Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pastatytą šiuolaikinio šokio spektaklį „Spragtukas“ pagal P. Čaikovskio muziką režisierė buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui. M. S. Šimulynaitė taip pat kurė spektaklius festivaliams „Shockademija“, „Druskomanija“, „NOA“. Drauge su nauja šiuolaikinio baleto trupe režisierė yra pasiryžusi tobulėti kartu, stebinti žiurovus, suteikti erdves vietos ir užsienio kurėjams. Taip pat neužsisklesti tik Lietuvos scenoje – rengti edukacinius projektus, bendradarbiauti su užsienio teatrais ir festivaliais.

TRUPĖ | Baltijos baleto teatras – visiškai naujas darinys Lietuvos šokio scenoje. Keturiolika profesionalių baleto šokėjų į vieną komandą subūrė režisierė-choreografė Marija Simona Šimulynaitė. Pirmą kartą kolegoms ir plačiąjai publikai 2010-ujų gruodį prisistačiusios trupės pagrindą sudaro M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai, suvienyti entuziazmo ir noro šokti gimtojoje šalyje.

Maskvos imperatoriškasis baletas (Rusija), Sakramento baletas (JAV), Latvijos nacionalinė opera, Baltimores baletas (JAV), Tartu Vanemuines teatras (Estija), Ženevos „Les Jeune Ballet“ (Šveicarija), Los Andželo baletas (JAV) – tai tik dalis pasaulio teatrų, kuriuos savo biografijose mini „Baltijos baleto teatro“ solistai.

Balandžio 4 d. | Klaipėdos m. kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėda / Pradžia – 19:00 / Trukmė – 2 val.

http://tiketa.lt/baletas_kitas_pasaulis_pagal_depeche_mo de_48085

Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka, 20 min.
Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.

Show Comments


Add comment